Has Gümüş 20 yıla yakın bir süredir mücevherat sektöründe faaliyet gösteren gerek üretici kimliği gerekse perakende sektöründeki girişimleri ile sektörün öncü kuruluşları arasında yer almaktadır. 1990 yılından beri 925 ayar sıra dışı takılar sunan Has Gümüş Türkiye’deki takı satışında güçlü firmalar arasında yerini sağlamlaştırmıştır. 4 şubesi ve sanal mağazası ve deneyimli kadrosuyla size en iyi hizmeti vermeyi kendine amaç edinmiştir.

Has Gümüş atölyelerinde dünyaca ünlü sanatçılara, siyasetçilere, yazarlara kişiye özel tasarımlar işlenmekte ve gönderilmektedir. Ünü bulunduğu şehri aşan ve özellikle bölgeye özgü etnik takı portföyü ile kendini ispatlamıştır.  

Her geçen gün kapasitesini artıran Has Gümüş telkari-hasır işletmeciliğiyle, kişiye özel tasarımlarıyla, ve dünyaca ünlü markaların distribütörlüklerini alarak ürün yelpazesini genişleterek daha çok insana ulaşmaktadır.

Has Gümüş müşterilerini özel hissettirecek ürünlerin güvenirliliğini öncelik sayar ve hem kargo aşamasında hem de ürün sonrası hizmet aşamasında çok titiz davranır.